Naše ženy zažily sezónu, na kterou nezapomenou. První účast v 1. lize žen, postup do play-off. Pro web Českého florbalu se ještě před play-off rozpovídala Renata Kohoutová. I na ní se můžete těšit, že bude hrát na Vysočina Floorball Cupu! V Havlíčkově Brodě.

Jaký je důvod toho, proč ženy hrály 1. ligu – „Úspěšně se nám dařilo vyhrávat druhou ligu. A tak nás zřejmě zvědavost vedla k tomu, abychom přihlásily ligu první,“ tvrdila Kohoutová.

Častým argumentem druholigových týmů, proč nehrát vyšší soutěž, jsou vyšší časové a personální nároky. I s tím se ženy ve Světlé dokázaly vypořádat. Nevadil jim ani hendikep v podobě absence vlastní haly. „My to všechno jako problém nevnímaly. Jako tým jsme se dohodly, že první ligu zkusíme. Podařilo se nám nalákat hráčky z okolních klubů, aby nás bylo víc.“ popsala.

Menší kluby často trpí nedostatkem hráčů. Jsou proto nuceny kooperovat s okolím. „I my jsme si musely pomáhat. Holky z okolí jsme oslovily, s většinou jsme se i domluvily. Jen mě trochu mrzí, že ne každá z posil má odehranou aspoň většinu zápasů. To jsme od nich očekávaly,“ nastínila přestupová jednání a hledání posil.

Ukazuje se, že rozdíl mezi druhou a první ligou je značný. Druholigové suverénky v první lize zdaleka tolik nezáří. „Nemyslím si, že by rozdíl mezi špičkou druhé ligy a první ligou byl tak markantní. Jasně, hráčky v první lize jsou na tom lépe technicky, ale celý problém spatřuji hlavně v možnostech trénování. Zatímco někde trénují třikrát týdně, my jsme rády, že se kvůli množství studujících a pracujících mimo Světlou sejdeme na tréninku v pátek. Pak je to samozřejmě znát.“

Prvoligová premiéra je minulostí. A tak je třeba připravovat plány pro následující ročník. Ty mají pochopitelně i v městečku z Havlíčkobrodska. „Jelikož řada hráček první ligu nestíhá, a to především z časových a pracovních důvodů, domluvily jsme se, že si trochu zkusíme spravit pošramocené sebevědomí a přihlásíme druhou ligu příští rok,“ doplnila závěrem.

ROZHOVOR: Renata Kohoutová o sezóně žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *